O nama | Facebook | Pravila foruma | Tapatalk

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom trajanja prijave.

Autor Tema: Instruktivni seminar za polaganje pravosudnog ispita da ili ne ?  (Posjeta: 7359 )

Offline ksily

• Član foruma
  • *
  • Spol: Ženski
  • Respekt: 0
kao sto sam u nekom od prethodnih postova na ovu temu napisala znam kolege koje su isle na seminare za polaganja pravosudnog ispita i vise su zadovoljni oni koji su pohađali edukaciju na federalnom nivou nego oni koji su zavrsili TAz-ov seminar. Cak su pojedini zavrsili edukaciju koju organizuje privredna komora uz podrsku federalnog ministarstva pravde a polozili pravosudni na drzavnom nivou.
u svakom slučaju sama edukacija nije dovoljna vec se mora sjesti i zagrijati stolica....
uglavnom ja sve "pocinjem" ali uvijek mi neka nova frka na poslu pa nikako da cvrsto odlucim i pozdravim se sa svima osim sa knjigom :D

uglavnom bila sam prosle sedmice kod zorice u fmp i prijavila se za seminar u sarajevu naravno i upisala me na neki spisak pa ce zvati kada se skupi dovoljan broj zainteresovanih kandidata i rekla mi je da bi cijena trebala biti oko 650 KM.

Offline JACA0303

• Član foruma
  • *
Koliko vidim, biću jedini ''glas za'' seminar... Naravno, sve je individualno. Rekla bih da smo svi mi morali učiti za ispite na fakultetu, ali svi imamo različita radna iskustva, manje ili više smo se udaljili od pojedinih materija. Meni edukacija pomaže da im se približim, i nekako osjećam da sam u toku stvari, pomaže kod motivacije  :D.

ja ti se prikljucujem, mislim da sam se vec oglasavala na ovu temu bas na ovom forumu, vecina mojih kolega koji su isli na seminar u organizaciji FMP su i polozili upravo zato sto su predavaci i ispitivaci, i vec otprilike znate kakva je dinamika ispitivanja.......ja sam naravno "za" i ako neko zna kad pocinje u Sarajevu nek se javi........takodjer u Ministarstvu mozete kupiti i najnoviju skriptu za polaganje koja kosta oko 200KM.........uglavnom sretno nam svima..........

Offline Bobovac

• Član foruma
  • *
  • Spol: Muški
Seminar je itekako koristan jer daš lovu koja ide predavačima koji budu u komisiji na ispitu. Zato oni one koji su bili na seminaru blaže ispitivaju. Znači, seminar se koristan s te strane, a što se tiče stručnosti koju možeš dobiti na seminaru to sve isto možeš dobiti kroz skripte sa seminare koje imaš na skriptarnici kombinirane sa odlaskom na slušanje pravosudnog ispita, gdje vidiš dinamiku i način ispitivanja od strane pojedinih članova komisije. Netko reče 650 maraka da je seminar. Vala ne bih im to dao iz principa pa makar ga nikad ne položio, jesu bezobrazni svake godine sve skuplje i skuplje.
Znači da rezimiramo, glavna prednost seminara je što kao seminarac imaš više šanse položiti jer si ti zapravo dao/dala 650 maraka komisiji u džep.
The first thing we do, let's kill all the lawyers. :)

Offline srecnik

• Član foruma
  • *
Ja mislim da NE. Treba sjesti i učiti.

Offline srecnik

• Član foruma
  • *
Odg: Stručni seminari
« Odgovor #19 : 30-11-2009, 18:33:18 »
0
Ja mislim da je to bespotrebno davanje para.

Offline ruza24

• Član foruma
  • *
ja sam krenuo prije mjesec dana nije lose ali sve zavisi od predavaca i njegovog htjenja da prenese ono sto je bitno i vazno da naglasi
po dosadasnjem izlaganju nije lose prisutovati cijena je 780 KM, traje 2 mjeseca, dosta novog upoznavanja i razmjene dokumentacije i iskustava sa kolegama i naravno sa predavacima,
sretno svima

Offline meelli

• Član foruma
  • *
Ja jos nisam stekla uslove za polaganje pravosudnog ispita, imam jos poprilicno vremena, ali kada dodje vrijeme za to planiram ici na taj seminar, jer su ostale moje kolege koje su vec polozile pravosudni isli na taj seminar i prilicno su bili zadovoljni, upoznamo predavace, nove koege, razmjena iskustava....

Offline dzin

• Član foruma
  • *
« Odgovor #22 : 02-12-2009, 23:34:43 »
0
mislimd a je to dobra stvar jer se covjek uputi u predmete i situaciju na pravosudnom

Offline sneki

• Član foruma
  • *
« Odgovor #23 : 04-12-2009, 11:34:13 »
0

Neki seminari su dobri, a neki su nepotrebni

Offline Vili

• Član foruma
  • *
Lično podržavam seminar koji organizuje fmp.Dvoje mojih kolega je odslušalo isti i njihova iskustva su veoma pozitivna. Naravno, najvažnije je dobro naučiti materiju. Ja dok sam studirala nisam izlazila na ispite dok nisam spremila barem 95% gradiva, što je rezultiralo time da sam rijetko kada izlazila drugi put na ispit.

Offline res non verba

• Član foruma
  • *
Po mom mišljenju nema potrebe za seminarom , od krudijalnog značaja je ići slušati pravosudni , a ispit je javan to znate .

Offline oblak8

• Član foruma
  • *
slažem se s prethodnim,mislim da treba sjesti i naučiti.
« Zadnja izmjena: 06-01-2012, 02:01:46 Alniyat, Razlog izmjene posta: Nije potrebno citirati post koji se nalazi odmah iznad Vašeg. :) »

Offline Beca28

• Član foruma
  • *
Smatram da je seminar koristan, jer ti daje svojevrsnu vodilju prilikom učenja; ipak je potrebno savladati veliku količinu gradiva. Na fakultetu sam nastojala ne preskakati predavanja i to je rezultiralo time da sam sve ispite učila na vrijeme (prema tempu održavanja predavanja, a ne kampanjski), te time da nikada nisam pala niti jedan ispit. Izuzetak koji potvrđuje pravilo: Posljednji ispit na kojem sam diplomirala bio je Upravno pravo, i bila sam "vraćena", jer nisam znala napamet definiciju posebnih vrsta Rješenja, a upravo to je bilo naglašeno kao bitno na predavanjima, na kojima ja i nisam baš bila redovna (opustila se na četvrtoj :))

Dakle, ništa nije teško, ako se vremenski pravilno rasporedi, fokusira na ono što je ključno i ako se uči postepeno tako da se ostavi dovoljno vremena za "slijeganje" gradiva, a seminar, po mom mišljenju, obezbjeđuje upravo to.

Za one kolege koji su zainteresirani za seminar na fed. novou, evo info: Zvala sam danas gđu Zoricu, koja mi j erekla da se do sada prijavilo oko 30 ljudi, a čekat će se minimalno 50 za početak, pa razglasite ostalim zaintereseranim kolegama, tako da što prije počne.

Sretno svima sa spremanjem ispita, bez obzira na to da li će ili ne pohađati seminar :))

Offline res non verba

• Član foruma
  • *
Ja sam izbjegavao sva predavanja do iznemoglosti pa ipak sam pao samo na 3 ispita po jedanput , mladost je jedna te nisam mogao dozvoliti da pored učenja još i dangubim u amfiteatru , pozdrav .
« Zadnja izmjena: 09-12-2009, 17:32:18 res non verba »

Offline Beca28

• Član foruma
  • *
Svako ima svoj sistem organizacije vremena. Ja sam u predavanjima uzivala, a studentske dane pamtim upravo po najvise izlazaka i druzenja, tako da ne mislim da se slusanje predavanja kosi za mogucnosti uzivanja u mladosti. Ali nema potrebe o tome diskutovati, kao sto rekoh, svako treba da sam sebi organizuje vrijeme u zivotu...Carpe diem :)

Pozdrav i tebi, kolega.