Stučni ispiti > Pravosudni ispit

Literatura za polaganje pravosudnog ispita

<< < (2/4) > >>

jasmina86:
Pozdrav kolega,
Ja sam nedavno polozila pravosudni na drzavnom nivou, i sto se mog iskustva sa literaturom tice, krivicno sam ucila iskljucivo iz zakona i bez dodatne literature, gradjansko sam ucila iz zakona i knjiga (Enver Zečević, navedena je na spisku, Abedin Bikic-Obligaciono pravo), a privredno i upravno mozes uciti iz prirucnika koje je napisao Mato Tadic, jer ih ispitivaci koriste prilikom ispitivanja. Prirucnik postoji i za ustavno pravo, ali mislim da nije dovoljno uciti samo iz njega, posebno ako ti u komisiji bude Jusuf Halilagic. Skripte mogu pomoci prilikom ponavljanja, ali sadrze dosta gresaka i nedostataka, pa ih je bolje izbjegavati. Nadam se da sam malo pomogla :)

Nathan_Never:
Hvala puno koleginice, mnogo si mi pomogla. Pokusacu nekako doci do tih knjiga i prirucnika, vjerovatno cu morati ih u Sarajevu traziti, sto je nezgodno jer nisam blizu. Sto se tice zakona nadam se da cu ih sve moci naci na internetu, na par mjesta sam procitao da postoji i kolekcija svih propisa, na nekim forumima se razmjenjivala izmedju forumasa.
za 6 mjeseci cu imati uslov da prijavim, tako da mi je krajnje vrijeme da pocnem da ucim ozbiljno.

Renne:
U sluzbenom listu je za ovaj predmet izasla nova knjiga iz 2012g.

USTAVNI SUSTAV I USTROJ PRAVOSUĐA U BOSNI I HERCEGOVINI
- PRIRUČNIK ZA PRAVOSUDNI ISPIT
Izdavač: Službeni list BiH , 2012.
Autor: Mato Tadić

Demirely:

--- Citat: Renne - 08-06-2011, 12:01:18 ---LITERATURA ZA POLAGANJE PRAVOSUDNOG ISPITA  NA NIVOU RS

Prema PROGRAMU ZA POLAGANJE PRAVOSUDNOG ISPITA ("Sl. glasniku RS", br. 31/2000)

1.KRIVIČNO PRAVO
1.Nikola Srzentić, prof. dr Aleksandar Stajić i prof. dr LJubica Lazarević, Krivično pravo - opšti deo, Savremena administracija, Beograd 1997.
2. Prof. dr Miloš Babić, Krivično pravo - posebni deo, Pravni fakultet, Banja Luka, 1995.
3. Prof. dr Miloš Babić, Komentar Krivičnog zakonika, Banja Luka, 2000.
4. Prof. dr Miodrag Simonović, Krivično procesno pravo Republike Srpske - knjiga prva, Pravni fakultet, Banja Luka, 1997.
5. Prof. dr Miodrag Simović, Krivično procesno pravo Republike Srpske - knjiga druga, Pravni fakultet, Banja Luka, 1998.
6. Prof. dr Miodrag Simović, Zakon o krivičnom postupku Republike Srpske, sa objašnjenjem i registrom pojmova, Srpska štampa, Pale, 1996.
7. Prof. dr Miodrag Simović, Komentar Zakonika o krivičnom postupku, Banja Luka, 2000.

2.GRAĐANSKO PRAVO
1.Prof. dr Andrija Gams, Uvod u građansko pravo, Beograd 1977.
2.Prof. dr Obren Stanković i prof. dr Miodrag Orlić, Stvarno pravo, Beograd 1996.
3.Prof. dr Radoslav Momčilović i prof. dr Milorad Živanović, Nasledno pravo, Banja Luka 1998.
4.Prof. dr Bogdan Loza, Obligaciono pravo - opšti deo, Beograd 2000.
5.Prof. dr Bogdan Loza, Obligaciono pravo - posebni deo, Srpsko Sarajevo, 2000.
6.Prof. dr Branko Morait, Obligaciono pravo - opšti i posebni deo, Banja Luka, 1999.
7.Komentar Zakona o obligacionim odnosima (grupa autora), Beograd, 1996.
8.Prof. dr Borivoje Poznić, Građansko procesno pravo, Beograd, 1995.
9.Tomislav Ralčić i Vitoje Tanasković, Zakon o parničnom postupku sa komentarom i sudskom praksom, Beograd, 1997.
10.Prof. dr Vojislav Bakić, Porodično pravo, Beograd 1977.
11.Prof. dr Ilija Babić, Komentar Porodičnog zakona, Sarajevo, 1990.

3.PRIVREDNO PRAVO
1.Prof. dr Mirko Vasiljević, Poslovno pravo, Savremena administracija, Beograd, 1999.
2.Prof. dr Mihajlo Velimirović, Bankarski poslovi i hartije od vrednosti, Sineks, Beograd, 1996.
3.Prof. dr Radomir Đurović, Međunarodno privredno pravo, Beograd, 1997.

4.UPRAVNO PRAVO
1.Prof. dr Petar Kunić, Upravno pravo - opšti i posebni deo, Pravni fakultet, Banja Luka, 2000.
2.Prof. dr Zoran R. Tomić, Upravno pravo, Beograd, 1995.
3.Prof. dr Slavoljub Popović, prof. dr Branislav Marković, prof. dr Milan Petrović, Upravno pravo, Beograd, 1995.

5.USTAVNO PRAVO
1.Prof. dr Rajko Kuzmanović, Ustavno pravo, Pravni fakultet, Banja Luka, 2000.
2,Prof. dr Ratko Marković, Ustavno pravo i političke institucije, Službeni glasnik, Beograd, 1995.
3.Prof. dr Pavle Nikolić, Ustavno pravo - drugo izmenjeno i dopunjeno izdanje, NIU "Službeni list SRJ", Beograd, 1993.
4.Prof. dr Rajko Kuzmanović, Konstitutivni akti Republike Srpske, Glas srpski i Pravni fakultet u Banjoj Luci, 1994.

-Zakoni prema PROGRAMU ZA POLAGANJE PRAVOSUDNOG ISPITA ("Sl. glasniku RS", br. 31 /2000)
 Pravni izvori navedeni u ovom programu obavezni su. Kandidati su dužni da prate i koriste izmene i dopune pravnih izvora koje nastanu posle stupanja ovog programa na snagu. 
Kandidati mogu po sopstvenom izboru koristiti i druge postojeće udžbenike i komentare pravnih propisa, kao i drugu pravnu literaturu koja bude objavljena posle stupanja ovog programa na snagu.

-SKRIPTE za polaganje pravosudnog ispita koje se nalaze u Skriptarnici Portala.

--- End quote ---
moze link da skripte, da skinem sebi ..pozz :P

Renne:
@Demirely - trenutno je sekcija Dokumenti gdje se nalaze skripte i sva zakonodavna regulativa u fazi reorganizacije .Vjerujem da ce biti uskoro stavljeno sve u pogon i za koristenje. Pozzz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version