Autor Tema: Priznavanje dijela pravosudnog ispita  (Posjeta: 7501 )

Offline Sid

• Član foruma
  • *
  • Spol: Muški
Priznavanje dijela pravosudnog ispita
« : 28-06-2013, 09:35:59 »
Zanima me da li je nekome na federalnom nivou priznat dio pravosudnog ispia koji je položen u okviru ispita za rad u organima uprave na osnovu čl. 23 Zakona o polaganju pravosudnog ispita FBiH, a koji se odnosi na sljedeće predmete: upravno pravo, radno pravo i ustavni sistem, kao dio predmeta ustavni sistem i organizacija pravosuđa. Obzirom da sam položio ispit u Brčko Distriktu u nedoumici sam da li bi mi ovaj ispit priznali kao ispit položen prema federalnim propisima ili propisima Republike BiH ?! (Brčko Distrikt pripada i FBiH i RS, a i BiH, zar ne?)

Offline Sid

• Član foruma
  • *
Odg: Priznavanje dijela pravosudnog ispita
« Reply #1 : 28-06-2013, 13:43:28 »
Inače, poslao sam dopis federalnoj komisiji za polaganje pravosudnog ispita sa dokumentacijom i na isti nikad nisam dobio odgovor.  :kava:

Offline mozaik

• Član foruma
  • *
« Reply #2 : 28-06-2013, 16:17:20 »
Inače, poslao sam dopis federalnoj komisiji za polaganje pravosudnog ispita sa dokumentacijom i na isti nikad nisam dobio odgovor.  :kava:
Neće ti nikada ni odgovoriti , ko će se baviti glupostima  :c040: , imam osjećaj da si ti " diplamac iz Kiseljaka , sinergije , aperiona i sličnih školica  :c040: :c040: :c040:

Offline nemanya87

• Član foruma
  • *
« Reply #3 : 28-06-2013, 16:26:23 »
Neće ti nikada ni odgovoriti , ko će se baviti glupostima  :c040: , imam osjećaj da si ti " diplamac iz Kiseljaka , sinergije , aperiona i sličnih školica  :c040: :c040: :c040:
Očigledno, jer da je s nekog državnog, znao bi da Republika Bosna i Hercegovina ne postoji od 14.12.1995. godine :) i šta hoćeš da ti priznaju, kad ne znaš kako ti se država zove ni koje ustrojstvo ima..ja bih te Ustav oborio, momentalno :)

Offline Sid

• Član foruma
  • *
« Reply #4 : 30-06-2013, 00:24:52 »
Ne brinite. Vecina stanovnika ove zemlje se pita gdje zivi. :) A sto se tice komentara, ipak se izvinjavam diplomcima sa harvarda, oksforda i slicnih svjetski priznatih univerziteta. :c040:  Takodje je cudno da neko sa takvim pedigreom ne zna da se predmet zove Ustavno pravo?!

Offline mozaik

• Član foruma
  • *
« Reply #5 : 30-06-2013, 20:03:18 »
Mislim da si u pravu , evo nakon cjelovikendnog razmišljanja uvidjeh da sam pogrješio . :c053:
Vjerovatno nadležna komisija razmišlja da ti prizna cjelokupan pravosudni ispit , a obavjestiće te samo da
uplatiš taksu , i to ne cjelokupan iznos , nego , srazmjeran deo   :h055:.
Samo mi nije jasno kako se niko od nas nekoliko stotina koji smo se napatili i položili pravosudni  ispit
se TOGA NIJE SJETILO PRIJE TEBE .  :)
Blago tebi , daleko ćeš ti dogurati   :U

Offline mozaik

• Član foruma
  • *
« Reply #6 : 30-06-2013, 20:04:20 »
Ironija (grč. εἰρωνεία, eironeia = hinjeno ignoriranje) jezični je izraz i figura u kome je pravo značenje riječi ili prikriveno ili suprotno doslovnom značenju izraza, upotrijebljenih riječi.
 :) :U :d055: :bravo: :zamisljen:
Ironija je forma crnog humora (vidi humor). Od ironije su jači sarkazam i groteska.

Offline minchi

• Član foruma
  • *
  • Spol: Ženski
« Reply #7 : 01-07-2013, 09:24:54 »
 :c040: :c040: :c040: :c040:
Šta reći, koju posluku porati  :c040:
Ja znam da ništa ne znam!!!

Offline Sid

• Član foruma
  • *
« Reply #8 : 01-07-2013, 09:54:49 »
Poštujući ovaj forum povlačim pitanje i neću više da učestvujem u budućim postovima. Sad će me vjerovatno prozivati i zbog ovoga, ali nema veze. Pitanje je trebalo da glasi da li je ikome priznat dio pravosudnog koji je položio po federalnim propisima u okviru ispita za rad u organima uprave. Moja greška je što sam pogrešno formulisao pitanje. Pozdrav!

Offline MarcusTulliusCicero

• Član foruma
  • *
    • ePravo.ba
« Reply #9 : 01-07-2013, 12:54:00 »
Opustite se malo svi, ovaj forum nije mjesto za takve diskusije. :)
Sve Drine ovoga svijeta su krive. Nijednu krivu Drinu nije moguće ispraviti. Ne smijemo nikad prestati da ih ispravljamo.

Offline Joxy

• Član foruma
  • *
« Reply #10 : 20-12-2017, 13:18:45 »
Bi mi žao prozivki od strane izvjesnih korisnika, pa evo da neko čovjeku (bez obzira na zakašnjenje) da normalan odgovor na postavljeno pitanje.

Činjenica da je korisnik spomenuo Republiku Bosnu i Hercegovinu jeste posljedica samog korištenja Zakona o pravosudnom ispitu FBiH koji datira iz 1995. godine i u čl. 23. se spominje tadašnja R BiH a ne FBiH. Tako da su zluradi komentari na  taj lapsus totalno suvišni i definitivno ne predstavljaju suštinu postavljenog pitanja i pokretanja teme, čovjek je samo čitao tekst zakona koji datira iz tog perioda.

Pravi odgovor bi bio - ne može se priznati dio ispita iz razloga što je čl. 23. Zakona o pravosudnom ispitu FBiH potonjim izmjenama i dopunama izbrisan, stoga se više ne može primjenjivati.

« Zadnja izmjena: 20-12-2017, 13:20:27 Joxy »