Autor Tema: kantonalni sud presuda  (Posjeta: 2760 )

Offline bhfan

• Član foruma
  • *
kantonalni sud presuda
« : 11-10-2016, 11:33:42 »
Imam samo jedno pitanje ako neko moze pomoci ...

Na opstinskom sudu bio sam okrivljen za saobracajnu nesrecu ...koja mi je od prvog dana nastimana krivica ...
Nakon sudskog vjestacenja i svega sto sleduje osloboden sam optuzbe ...
Policijski sluzbenik se zalio kantonalnom sudu koji je presudu prinacio u njihovu korist tako da sam ja kriv za nesrecu ...i nemam pravo zalbe kako je navedeno u presudi ...
Ispalo je da je kantonalni sud povjerovao iskljucivo policajcu koji je vrsio uvidjaj i to uz mnogo nedostataka i nepravilnosti nego opstinskom sudu i sudskom vjestaku...
I naravno da naglasim da sam ja sa drugog kantona , tako da je od prvog dana sve to islo protiv mene jer su se i policajci i drugi ucesnik poznavali licno.
Ima li nekih mogucnosti dalje ?

Offline hfaruk10

• Član foruma
  • *
Odg: kantonalni sud presuda
« Reply #1 : 09-03-2019, 16:01:32 »
Pružili ste jako malo informacija kako bismo mogli vam odgovoriti konkretnije.

Pravni lijek koji možete iskoristiti protiv drugostepene presude je ponavljanje postupka a iz sljedećih razloga:

1) ako se dokaže da je presuda zasnovana na lažnoj ispravi ili na lažnom iskazu svjedoka, vještaka ili tumača;
 2) ako se dokaže da je do presude došlo usljed krivičnog djela sudije, tužioca ili osobe koja je vršila istražne radnje;
 3) ako se iznesu nove činjenice ili se podnesu novi dokazi koji i pored dužne pažnje i opreza nisu mogli biti izneseni
na glavnom pretresu, a koji su sami za sebe ili u vezi sa ranijim dokazima podobni da prouzrokuju oslobađanje osobe
koja je bila osuđena ili njezinu osudu po blažem krivičnom zakonu
4) ako Ustavni sud Bosne i Hercegovine, Dom za ljudska prava ili Evropski sud za ljudska prava ili Ustavni sud
Republike Srpske utvdi da su u toku postupka kršena ljudska prava i osnovne slobode i ako je presuda zasnovana na
tom kršenju;

Ovo su samo neki od razloga zbog kojih se može tražti ponavljanje postupka. Naveo sam naravno one za koje sam mislio da su najrelevantiji za vaš slučaj.
Web u potpisu nije dozvoljen.